Gdzie oglądać mecze hokeja?

Hokej to jeden z najpopularniejszych sportów drużynowych w Polsce. Polacy bardzo często oglądają rodzimą Ekstraligę oraz rozgrywki zagraniczne. Mecze hokeja można zobaczyć nie tylko dzięki telewizji, ale również za sprawą transmisji internetowych. Ciekawą opcją są m.in. strony internetowe bukmacherów. Gdzie najlepiej oglądać mecze hokeja? 

Polskie rozgrywki 

Najważniejsze mecze polskiej Ekstraligi można zobaczyć na TVP Sport. Powszechnie dostępny kanał dla wszystkich Polaków jest najlepszym źródłem transmisji hokeja w kraju. Dużym ułatwieniem jest również fakt, że mecze można oglądać za sprawą strony internetowej. Tak samo zresztą jak w przypadku aplikacji mobilnej. W TVP Sport można bez problemu zobaczyć również rozgrywki Pucharu Polski.

Jeśli ktoś jest więc fanem wyłącznie polskich rozgrywek – telewizja publiczna powinna mu wystarczyć. Trzeba dodać do tego wszystkie spotkania reprezentacji Polski. Regularnie pokazuje się tu turnieje międzynarodowe, gdzie obecnie można zobaczyć turniej Euro Ice Hockey Challenge, w którym występuje polska drużyna. Mecze reprezentacyjne można także czasami oglądać na głównych kanałach Telewizji Polskiej: TVP1 i TVP2. 

Rozgrywki międzynarodowe 

Najważniejsza liga świata, czyli amerykańska NHL nie będzie już pokazywana w TVP Sport. Dotychczas Telewizja Polska miała dostęp do niektórych spotkań, gdzie pokazywało się najlepsze spotkania danej kolejki. NHL przejmie telewizja internetowa Viaplay, która zajmuje coraz to więcej uznanych rozgrywek (również w piłce nożnej). Przez 5 lat wyemituje ponad tysiąc spotkań, co powinno wystarczyć każdemu fanowi ligi. Jeśli chodzi o TVP Sport to kanał  dalej będzie miał dostęp do Pucharu Stanleya, czyli rozgrywek dodatkowych National Hockey League. 

Dla fanów europejskich rozgrywek ciekawą ofertę ma Polsat Sport, który ma wykupione spotkania Ligi Mistrzów. Mecze podobnie jak w piłce nożnej odbywają się we wtorki i środy w godzinach wieczornych. W przypadku lig zagranicznych takich jak rosyjska KHL czy niemiecka DEL z transmisjami w telewizji już dużo ciężej. 

Transmisje internetowe 

Telewizje internetowe w rodzaju Viaplay czy dostęp do Polsatu Sport kosztują spore pieniądze. Zamiast tego można poratować się transmisjami w Internecie, gdzie wiele lig można zobaczyć legalnie za darmo. Niektóre spotkania można zobaczyć nawet na platformie YouTube. Dostęp do wszystkich spotkań ligi amerykańskiej można sprawą strony internetowej NHL. Wystarczy zapłacić nieco ponad 100 dolarów rocznie. Dla największych fanów NHL nie jest to specjalnie duży wydatek. 

Bardzo dużo transmisji posiadają strony najbardziej uznanych bukmacherów w Polsce. Nie trzeba nawet wpłacać nawet żadnej zaliczki, trzeba się jedynie zarejestrować.  Można przy okazji obstawić sobie spotkanie na żywo. Do dostępu odwiedzających stronę są rozgrywki rosyjskiej KHL, niemieckiej DEL, amerykańskiej NHL, Ligi Mistrzów albo polskiej Ekstraligi. Dzięki transmisjom bukmacherów można zobaczyć wszystkie najważniejsze ligi w jednym miejscu. Co prawda obrazu nie można zobaczyć w pełnej rozdzielczości, ale dla wielu osób nie jest przesadnie dużym problemem. 

Możesz również polubić